Є питання?
МИ ONLINE

Травмопедагогіка

картинка посту 01-08-2022

Вальдорфська педагогіка як перша педагогічна допомога в умовах війни або травмопедагогіка. Тридцять років тому, коли Україна ставала незалежною ніхто і не чув таких слів, а сьогодні це все синоніми. Сьогодні це кричуща необхідність суспільства, це шанс для українських дітей справитися з ПТСР та уникнувши травмування, стати сильнішими і незламними. Це можливість для всієї України зцілити трансгенеративну передачу травм (травматизація минулих поколінь) і гідно нести у майбутнє самодостатність та самозарадність.

Перша педагогічна допомога або ж травмопедагогіка (Emergency Pedagogy) є сучасним практичним методом роботи із дітьми та підлітками на території воєнних дій та стихійних лих. Ціль такої педагогіки - забезпечити психо-соціальну стабільність постраждалих, допомагаючи їм пропрацювати травматичний досвід, який вони пережили. Цей метод дозволяє дітям та підліткам інтегрувати стресові події у власну біографію.

Концепція першої педагогічної допомоги грунтується на найновіших наукових відкриттях у психологічній травматології та травмапедагогіці. Перша педагогічна допомога триває 2-4 тижні із використанням різних методів, що полегшують стан та нейтралізують внутрішню нестабільність. Ці методи ґрунтуються на принципах вальдорфської педагогіки, на практичному навчанні через досвід та арттерапію.
Творчі мистецькі форми вираження через малювання форм, акварельний живопис або ліпку дають постраждалим можливість виразити те, що вони пережили у невербальний спосіб. Це дозволяє домовитися із власним досвідом горя.

Фіксована структура занять та ритуали у щоденній діяльності, а також повторювані ритмівки та руханки допомагають повторно організувати та гармонізувати внутрішню рівновагу. З цією метою, заняття з першої педагогічної допомоги починають і закінчуються у спільному колі вправами, які відкривають і закривають зустріч.
Ігри на включення допомагають запобігти ментальному паралічу та душевному замерзанню, що спричиняються травмуючою подією. Адже люди часто “ціпеніють” після травмуючої події і обмежують себе у рухах і фізичній активності, а також у внутрішній динаміці.

На відміну від психотерапії, перша педагогічна допомога проводиться у групах, а не у формі індивідуального консультування.

Наступний пост
Фото вчителя
Ведуча вихователька
Плахтина Олена Степанівна
Освіта:
Вища
Національний педагогічний університет ім. Драгоманова
Національний педагогічний університет ім. Драгоманова
Досвід:
6 років

Пані Олена, садовниця, ведуча вихователька, яка несе світлу ідею створення такого затишного гніздечка для щасливих діток із 2013 року. Для вихованців садочку вона берегиня, а для батьків - справжній авторитет. Окрім виховання дітей, цікавиться психотерапією і любить антропософію, чим радо ділиться із іншими вихователями, батьками та дорослими, які шукають себе.

Фото вчителя
Вчителька
Василюк Мирослава Миколаївна
Освіта:
Перекладач, викладач
Національний університет «Острозька академія»
Національний університет «Острозька академія»
Досвід:
6 років

Мирослава, вчитель вальдорфських класів для школярів віком 9-13 років. Маючи практичний досвід у сферах викладання, перекладу, організації бізнесу та просвітницької діяльності, у 2016 р. започаткувала заняття не лише для власної доньки, а й для інших дітей, які потребують всебічного розвитку і живого навчання на основі вальдорфської педагогіки. «Мені цікаво все, особливо щось нове і здорове, тому коли побачила вальдорфську педагогіку і відчула її вплив на себе, зрозуміла, що це новий і здоровий напрям, який відкриває постійно нові горизонти та розвиток як для дітей, так і для вчителя. Окрім дітей, люблю свою сім’ю та подорожувати з ними, багато читаю та ходжу в походи в гори»

Фото вчителя
Психологиня
Якимчук Світлана Миколаївна
Освіта:
Психолог, логопед
Національний університет «Острозька академія», логопед, Кам’янець-Подільський Національний університет ім. І. Огієнка
Національний університет «Острозька академія», логопед, Кам’янець-Подільський Національний університет ім. І. Огієнка
Досвід:
6 років

Світлана, вчитель вальдорфських класів для школярів віком 6-9 років. Через велике прагнення організувати вальдорфську школу у Рівному і дати сину сучасну європейську освіту, надихнулася на створення вальдорфських класів для першачків у 2021 році. «Дуже люблю дітей. Почала працювати з ними ще під час навчання в університеті. В мене завжди була ідея створити такі заняття, на яких діти не просто будуть вчитися, а творчо, гармонійно, душевно та духовно розвиватися та зростати. Саме такими є наші вальдорфські класи»

Фото вчителя
Вчителька
Крупко Олена Ігорівна
Освіта:
Економіст, бухгалтер
Національний університет водного господарства та природокористування
Національний університет водного господарства та природокористування
Досвід:
5 роки

Олена, вчитель вальдорфських класів для школярів віком 9-13 років. Зацікавившись альтернативною освітою та бажаючи найкращого для своєї доньки, проводить здорові гармонійні заняття на основі вальдорфської педагогіки та організовує дозвілля для школярів із радістю та задоволенням. «Як мама завжди мріяла про творчу школу для своєї доньки і зараз щаслива, що вона тут. Як учитель - радію, що можу пізнавати цей дивовижний світ разом з дітьми. Також люблю бути на природі, люблю готувати. Цііную кожну хвилину проведену зі своєю сім’єю»