Вальдорфська педагогіка як перша педагогічна допомога в умовах війни або травмопедагогіка. Тридцять років тому, коли Україна ставала незалежною ніхто і не чув таких слів, а сьогодні це все синоніми. Сьогодні це кричуща необхідність суспільства, це шанс для українських дітей справитися з ПТСР та уникнувши травмування, стати сильнішими і незламними. Це можливість для всієї України зцілити трансгенеративну передачу травм (травматизація минулих поколінь) і гідно нести у майбутнє самодостатність та самозарадність.
Концепція першої педагогічної допомоги грунтується на найновіших наукових відкриттях у психологічній травматології та травмапедагогіці. Перша педагогічна допомога триває 2-4 тижні із використанням різних методів, що полегшують стан та нейтралізують внутрішню нестабільність. Ці методи ґрунтуються на принципах вальдорфської педагогіки, на практичному навчанні через досвід та арттерапію.
Творчі мистецькі форми вираження через малювання форм, акварельний живопис або ліпку дають постраждалим можливість виразити те, що вони пережили у невербальний спосіб. Це дозволяє домовитися із власним досвідом горя.
Фіксована структура занять та ритуали у щоденній діяльності, а також повторювані ритмівки та руханки допомагають повторно організувати та гармонізувати внутрішню рівновагу. З цією метою, заняття з першої педагогічної допомоги починають і закінчуються у спільному колі вправами, які відкривають і закривають зустріч.
Ігри на включення допомагають запобігти ментальному паралічу та душевному замерзанню, що спричиняються травмуючою подією. Адже люди часто “ціпеніють” після травмуючої події і обмежують себе у рухах і фізичній активності, а також у внутрішній динаміці.
На відміну від психотерапії, перша педагогічна допомога проводиться у групах, а не у формі індивідуального консультування.