Є питання?
МИ ONLINE

Травмопедагогіка

Травмопедагогіка або Перша педагогічна допомога направлена на психологічно-травмованих дітей та підлітків на території воєнних дій та стихійних лих. Ціль такої педагогіки - забезпечити психо-соціальну стабільність постраждалих, допомагаючи їм пропрацювати травматичний досвід, який вони пережили. Цей метод дозволяє дітям та підліткам інтегрувати стресові події у власну біографію.

Що таке психологічна травма?
Психологічна травма є ушкодженнням психіки (“псюхе”-душа), яке спричиняється стресовими подіями, такими як: війна, насилля або стихійні лиха. Травма прогресує комплексно і проявляється у дуже індивідуальних формах. Але якщо говорити узагальнено, то психологічна тавма розвивається трьома фазами: одразу після катастрофічної події для постраждалих настає гостра фаза, яка триває 1-2 дні. Наступні 4-8 тижнів відбуваються індивідуальні посттравматичні реакції, які включають панічні атаки, нічні жахи, заподіяння собі ран та багато інших прояві. У деяких постраждалих ці симптоми можуть поступово зникати. У інших, однак, розвиваються ментальні налаштування, які можуть призвести до стійкої зміни особистості та спричиняти серйозні наслідки для життєвої біографії людини. Перша педагогічна допомога найбільш ефективно діє у період посттравматичних реакцій і спрямована на підтримку постраждалих, в той час як вони пропрацьовують травмуючі події.
Наукове обґрунтування методів
Концепція травмопедагогіки грунтується на найновіших наукових відкриттях у психологічній травматології та педагогіці. Травмопедагогіка триває 2-4 тижні із використанням різних методів, що полегшують стан та нейтралізують внутрішню нестабільність.
  • Ці методи ґрунтуються на принципах вальдорфської педагогіки, на практичному навчанні через досвід та арттерапію.
  • Творчі мистецькі форми вираження через малювання форм, акварельний живопис або ліпку дають постраждалим можливість виразити те, що вони пережили у невербальний спосіб.Це дозволяє домовитися із власним досвідом горя.
  • Практичне навчання через досвід, як лазіння, фізичні вправи та руханки, направлені на відновлення впевненості у собі та довіри дітей до інших.
  • Фіксована структура занять та ритуали у щоденній діяльності, а також повторювані ритмівки та руханки допомагають повторно організувати та гармонізувати внутрішню рівновагу. З цією метою, заняття з першої педагогічної допомоги починають і закінчуються у спільному колі вправами, які відкривають і закривають зустріч.
  • Ігри на включення допомагають запобігти ментальному паралічу та душевному замерзанню, що спричиняються травмуючою подією. Адже люди часто “ціпеніють” після травмуючої події і обмежують себе у рухах і фізичній активності, а також у внутрішній динаміці.
  • На відміну від психотерапії, перша педагогічна допомога проводиться у групах, а не у формі індивідуального консультування.
Вальдорфські класи
Як ти можеш допомогти
img
Ти можеш стати співтворцем Травмопедагогіки у м.Рівне, приєднавшись як
  • волонтер безкоштовного проекту
  • спонсор травмопедагогіки
  • постійний меценат
  • організатор благодійної події, який може розповісти про нас і наші потреби
  • друг вальдорфської педагогіки, який поширює інформацію про нашу діяльність
Фото вчителя
Ведуча вихователька
Плахтина Олена Степанівна
Освіта:
Вища
Національний педагогічний університет ім. Драгоманова
Національний педагогічний університет ім. Драгоманова
Досвід:
6 років

Пані Олена, садовниця, ведуча вихователька, яка несе світлу ідею створення такого затишного гніздечка для щасливих діток із 2013 року. Для вихованців садочку вона берегиня, а для батьків - справжній авторитет. Окрім виховання дітей, цікавиться психотерапією і любить антропософію, чим радо ділиться із іншими вихователями, батьками та дорослими, які шукають себе.

Фото вчителя
Вчителька
Василюк Мирослава Миколаївна
Освіта:
Перекладач, викладач
Національний університет «Острозька академія»
Національний університет «Острозька академія»
Досвід:
6 років

Мирослава, вчитель вальдорфських класів для школярів віком 9-13 років. Маючи практичний досвід у сферах викладання, перекладу, організації бізнесу та просвітницької діяльності, у 2016 р. започаткувала заняття не лише для власної доньки, а й для інших дітей, які потребують всебічного розвитку і живого навчання на основі вальдорфської педагогіки. «Мені цікаво все, особливо щось нове і здорове, тому коли побачила вальдорфську педагогіку і відчула її вплив на себе, зрозуміла, що це новий і здоровий напрям, який відкриває постійно нові горизонти та розвиток як для дітей, так і для вчителя. Окрім дітей, люблю свою сім’ю та подорожувати з ними, багато читаю та ходжу в походи в гори»

Фото вчителя
Психологиня
Якимчук Світлана Миколаївна
Освіта:
Психолог, логопед
Національний університет «Острозька академія», логопед, Кам’янець-Подільський Національний університет ім. І. Огієнка
Національний університет «Острозька академія», логопед, Кам’янець-Подільський Національний університет ім. І. Огієнка
Досвід:
6 років

Світлана, вчитель вальдорфських класів для школярів віком 6-9 років. Через велике прагнення організувати вальдорфську школу у Рівному і дати сину сучасну європейську освіту, надихнулася на створення вальдорфських класів для першачків у 2021 році. «Дуже люблю дітей. Почала працювати з ними ще під час навчання в університеті. В мене завжди була ідея створити такі заняття, на яких діти не просто будуть вчитися, а творчо, гармонійно, душевно та духовно розвиватися та зростати. Саме такими є наші вальдорфські класи»

Фото вчителя
Вчителька
Крупко Олена Ігорівна
Освіта:
Економіст, бухгалтер
Національний університет водного господарства та природокористування
Національний університет водного господарства та природокористування
Досвід:
5 роки

Олена, вчитель вальдорфських класів для школярів віком 9-13 років. Зацікавившись альтернативною освітою та бажаючи найкращого для своєї доньки, проводить здорові гармонійні заняття на основі вальдорфської педагогіки та організовує дозвілля для школярів із радістю та задоволенням. «Як мама завжди мріяла про творчу школу для своєї доньки і зараз щаслива, що вона тут. Як учитель - радію, що можу пізнавати цей дивовижний світ разом з дітьми. Також люблю бути на природі, люблю готувати. Цііную кожну хвилину проведену зі своєю сім’єю»