Є питання?
МИ ONLINE

Евритмія

картинка посту 01-05-2024

Евритмія – це мистецтво руху, де елементи мови та музики втілюються у відповідні видимі форми та жести руху. Ті самі рухи, що відбуваються під час ембріонального розвитку людини як зростання та зупинка, втягування і витяжіння, розширення і концентрація, охоплення та відокремлення, дотик та формування, ті самі рухи, що відбуваються як кругообіг крові, лімфи чи рідин у тканинах, мають відображення у музичних інтервалах, голосних та приголосних звуках.

Основні евритмічні жести розкривають рухи організму людини, живої і неживої природи, тому про Евритмію говорять як про "видиму прамову", через яку природа і людина висловлюють свою суть.

Евритмія має різновиди і серед них – художня евритмія та лікувальна евритмія.
Художні евритмічні виступи демонструються на сцені і схожі на чарівний танок спритних виконавців чи учнів школи, які плавно рухуються у просторі під звучання віршу, вислову чи музичного твору. Працює не лише тіло, а й душа, бо художній ефект досягається відображенням переживань душі та рухом усіх учасників як Цілого. Таким чином стимулюються також і соціальні навички, коли кожен щиро робить свій вклад у спільне ціле.
Лікувальна евритмія містить певні мовні та музичні евритмічні вправи, при повторенні яких стимулюється процес формотворення діяльності тіла і перешкоджаються хворобливі зміни. Швидкість та інтенсивність окремих вправ обирають таким чином, щоб вони відповідно або стимулювали заслабкі утворюючі імпульси організму або стримували завеликі. Серед лікувальних вправ є також ті, що спрямовані на концентрацію, заспокоєння або гармонізацію. Показанням до евритмії серед іншого є розлади зору, слуху, руху, гіперактивність. А у Швейцарії лікувальна евтримія використовується як терапія у лікарнях і навіть покривається медичною страховкою.

Попередній пост
Наступний пост
Фото вчителя
Вчителька, травмопедагог
Василюк Мирослава Миколаївна
Освіта:
Перекладач, викладач, травмопедагог
Національний університет «Острозька академія»
Національний університет «Острозька академія»
Досвід:
8 років

Мирослава, вчитель вальдорфських класів для школярів віком 9-13 років. Маючи практичний досвід у сферах викладання, перекладу, організації бізнесу та просвітницької діяльності, у 2016 р. започаткувала заняття не лише для власної доньки, а й для інших дітей, які потребують всебічного розвитку і живого навчання на основі вальдорфської педагогіки. «Мені цікаво все, особливо щось нове і здорове, тому коли побачила вальдорфську педагогіку і відчула її вплив на себе, зрозуміла, що це новий і здоровий напрям, який відкриває постійно нові горизонти та розвиток як для дітей, так і для вчителя. Окрім дітей, люблю свою сім’ю та подорожувати з ними, багато читаю та ходжу в походи в гори»

Фото вчителя
Психологиня
Якимчук Світлана Миколаївна
Освіта:
Психолог, логопед
Національний університет «Острозька академія», логопед, Кам’янець-Подільський Національний університет ім. І. Огієнка
Національний університет «Острозька академія», логопед, Кам’янець-Подільський Національний університет ім. І. Огієнка
Досвід:
8 років

Світлана, вчитель вальдорфських класів для школярів віком 6-9 років. Через велике прагнення організувати вальдорфську школу у Рівному і дати сину сучасну європейську освіту, надихнулася на створення вальдорфських класів для першачків у 2021 році. «Дуже люблю дітей. Почала працювати з ними ще під час навчання в університеті. В мене завжди була ідея створити такі заняття, на яких діти не просто будуть вчитися, а творчо, гармонійно, душевно та духовно розвиватися та зростати. Саме такими є наші вальдорфські класи»

Фото вчителя
Вчителька
Крупко Олена Ігорівна
Освіта:
Економіст, бухгалтер
Національний університет водного господарства та природокористування
Національний університет водного господарства та природокористування
Досвід:
7 років

Олена, вчитель вальдорфських класів для школярів віком 9-13 років. Зацікавившись альтернативною освітою та бажаючи найкращого для своєї доньки, проводить здорові гармонійні заняття на основі вальдорфської педагогіки та організовує дозвілля для школярів із радістю та задоволенням. «Як мама завжди мріяла про творчу школу для своєї доньки і зараз щаслива, що вона тут. Як учитель - радію, що можу пізнавати цей дивовижний світ разом з дітьми. Також люблю бути на природі, люблю готувати. Цііную кожну хвилину проведену зі своєю сім’єю»