Евритмія – це мистецтво руху, де елементи мови та музики втілюються у відповідні видимі форми та жести руху. Ті самі рухи, що відбуваються під час ембріонального розвитку людини як зростання та зупинка, втягування і витяжіння, розширення і концентрація, охоплення та відокремлення, дотик та формування, ті самі рухи, що відбуваються як кругообіг крові, лімфи чи рідин у тканинах, мають відображення у музичних інтервалах, голосних та приголосних звуках.
Евритмія має різновиди і серед них – художня евритмія та лікувальна евритмія.
Художні евритмічні виступи демонструються на сцені і схожі на чарівний танок спритних виконавців чи учнів школи, які плавно рухуються у просторі під звучання віршу, вислову чи музичного твору. Працює не лише тіло, а й душа, бо художній ефект досягається відображенням переживань душі та рухом усіх учасників як Цілого. Таким чином стимулюються також і соціальні навички, коли кожен щиро робить свій вклад у спільне ціле.
Лікувальна евритмія містить певні мовні та музичні евритмічні вправи, при повторенні яких стимулюється процес формотворення діяльності тіла і перешкоджаються хворобливі зміни. Швидкість та інтенсивність окремих вправ обирають таким чином, щоб вони відповідно або стимулювали заслабкі утворюючі імпульси організму або стримували завеликі. Серед лікувальних вправ є також ті, що спрямовані на концентрацію, заспокоєння або гармонізацію. Показанням до евритмії серед іншого є розлади зору, слуху, руху, гіперактивність. А у Швейцарії лікувальна евтримія використовується як терапія у лікарнях і навіть покривається медичною страховкою.