Травмопедагогіка
Травмопедагогіка або Перша педагогічна допомога направлена на психологічно-травмованих дітей та підлітків на території воєнних дій та стихійних лих. Ціль такої педагогіки - забезпечити психо-соціальну стабільність постраждалих, допомагаючи їм пропрацювати травматичний досвід, який вони пережили. Цей метод дозволяє дітям та підліткам інтегрувати стресові події у власну біографію.
- Ці методи ґрунтуються на принципах вальдорфської педагогіки, на практичному навчанні через досвід та арттерапію.
- Творчі мистецькі форми вираження через малювання форм, акварельний живопис або ліпку дають постраждалим можливість виразити те, що вони пережили у невербальний спосіб.Це дозволяє домовитися із власним досвідом горя.
- Практичне навчання через досвід, як лазіння, фізичні вправи та руханки, направлені на відновлення впевненості у собі та довіри дітей до інших.
- Фіксована структура занять та ритуали у щоденній діяльності, а також повторювані ритмівки та руханки допомагають повторно організувати та гармонізувати внутрішню рівновагу. З цією метою, заняття з першої педагогічної допомоги починають і закінчуються у спільному колі вправами, які відкривають і закривають зустріч.
- Ігри на включення допомагають запобігти ментальному паралічу та душевному замерзанню, що спричиняються травмуючою подією. Адже люди часто “ціпеніють” після травмуючої події і обмежують себе у рухах і фізичній активності, а також у внутрішній динаміці.
- На відміну від психотерапії, перша педагогічна допомога проводиться у групах, а не у формі індивідуального консультування.
- волонтер безкоштовного проекту
- спонсор травмопедагогіки
- постійний меценат
- організатор благодійної події, який може розповісти про нас і наші потреби
- друг вальдорфської педагогіки, який поширює інформацію про нашу діяльність