Є питання?
МИ ONLINE

Історія створення…

картинка посту 24-08-2022

Ідея альтернативної освіти (вальдорфської) зародилася у Німеччині після Першої світової війни у Рудольфа Штайнера, щоб підняти країну із руїн та дати гідну освіту дітям. У нашої Рівненської вальдорфської ініціативи ця ідея виношувалася аж із 2009 року і лише у 2016 році зібралася команда ініціативних людей, які готові були втілити такий ідеальний образ альтернативної освіти, яка була б одночасно і сучасною, і відповідала б традиціям України.
Все починалося із пошуку найкращої освіти та виховання власних дітей і декількох сімей, які не хотіли йти стандартним педагогічним шляхом, розуміючи, що радянська освіта вже вичерпала себе, а незалежна Україна ще і досі не надала освітню альтернативу, яка б підходила теперішнім дітям і відповідала б їх здоровому розвитку, формуючи світле майбутнє країни і гуманну вольову націю .

Так, зародилася Рівненська вальдорфська ініціатива, яка почала створення Вальдорфського комплексу у Рівному, який вже складається із сімейного садочку “Райце сад”, Вальдорфських класів, школи “Логос”, Освітній центр для дорослих в “Місто Сонця”: психотерапевтичний центр, травмапедагогіка, воркшопи з вальдорфської педагогіки, лекції-бесіди для батьків клубного формату та сімейні майстер-класи.

Сімейний садочок “Райце сад” – це той затишний куточок тепла і любові, у якому кожна дитини зростає здоровою, цілісною, гармонійною і щасливою. Наші професійні вальдорфські вихователі знають закони здорового розвитку дітей і їхні потреби у спокої, простоті і природі. Тому не виникає жодних сумнівів у культурі та якості виховання, багатстві української мови та традицій. Весь день садочку побудований відповідно до здібностей і ритмів дітей, тому діти, не втомлюючись, вивчають міріади віршів, пісень, казок та здійснюють неймовірно прекрасну творчу роботу. Наше здорове харчування має в основі органічні продукти, страви приготовані тут же з любов’ю (часто разом із дітьми), повільне споживання їжі та культуру поведінки за столом. Наші природні іграшки із дерева, каменю та натуральних ниток і тканин дозволяють дітям вільно фантазувати та гратися без обмежень уяви. Діти можуть вільно рухатися і поводитися, співати і говорити, коли хочуть, поважаючи при цьому вихователів та інших дітей. Ну, і звичайно, прогулянки – наші прогулянки довгі, веселі і далекі (інколи навіть подорожі!), щоб діти мали можливість відчути власну силу, витривалість і згуртованість, адже у сімейному садочку “Райце сад” усі ми друзі!
Паралельно із садочком розвивався напрям початкової школи у формі Вальдорфських класів для дітей 7-13 років. Це є прототип вальдорфської школи, де навчання відбувається відповідно до певних епох (які відповідають віку дітей і можливостям сприймати інформацію) на основі англійської мови та театральної майстерні. Подача матеріалу неймовірно цікава і творча, розрахована на розуміння всіма 4 темпераментами та включає у себе багато рухів, малювання, ліплення, віршування, діяльності та моральних історій. Під час навчального року Вальдорфські класи відбуваються двічі на тиждень по 3-4 години цілісного процесу, впродовж якого діти можуть вільно рухатися на природі, засвоювати новий матеріал, пізнавати себе та інших, самостійно без підказок відкривати світ фізики та математики, а також вільно вивчати англійську на практиці, а не в книжках. Під час канікул навчання відбувається щодня або за потребою, що дозволяє краще соціалізуватися дітям, виростити їх впевненими в собі і власних силах, а також закласти зерна правильного життя та світлого майбутнього.
Школа “Логос” на основі вальдорфської педагогіки (в Україні стала державною з 2010 року) набирає перший клас на 2023-2024 навчальні роки. Для цього на даний час організована та успішно працює підготовка до школи для дітей 6 років та їхніх батьків. Заняття проводяться двічі на тиждень, тривалістю 1,5 годин для дітей, а паралельно відбувається творча взаємодія з батьками один раз на тиждень. Заняття для дітей проходять виключно в ігровій формі, для того щоб зберегти та зміцнити внутрішній потенціал дитини. Діти на заняттях малюють, ліплять, багато рухаються, пізнаючи власні фізичні можливості, розвивають дрібну моторику, формують та розширюють мовленнєві структури. Гра – є ключовою для розвитку, тому що саме вона зцілює дитину через рух, радість та фантазію. Батьки, в свою чергу, мають можливість пізнати вальдорфську педагогіку (чому і якими методами вона зцілює), знайти відповіді на власні питання щодо правильного виховання, навчання та здорового розвитку дитини та зробити вклад у формування вільної особистості власних дітей.
Освітній центр для дорослих: для батьків, вчителів, вихователів, психологів, лікарів, волонтерів чи будь-кого із дорослих, які прагнуть розвиватися і йти в ногу із часом, встигаючи за сучасними дітьми, ми пропонуємо навчання у формі лекцій, бесід, семінарів, фестивалів на різні теми, що відповідають здоровому способу життя кожного та планети вцілому. Щомісяця ми запрошуємо досвідчених лекторів та спеціалістів із інших міст України, у яких вальдорфські школи є державними і які мають найновіший матеріал і радо діляться із рівнянами. Зокрема, у нас відкрито першу у Рівному студію евритмії, що є особливою терапевтичною практикою з руховими та мовленнєвими вправами. Евритмією можна займатися дітям із 3 років і треба займатися усім дорослим, щоб відчувати себе у тілі та дусі! Час вимагає швидкого реагування на події, що відбуваються в нашій країні, тому у нашому комплексі проводяться зустрічі та семінари з травмапедагогіки. Крім того, у центрі постійно проводяться індивідуальні психотерапевтичні консультації для дорослих та підлітків. На постійній основі проводиться біографічний курс “Зцілення життєписом”.
Оскільки ми є НЕКОМЕРЦІЙНИЙ ОСВІТНІЙ ПРОЕКТ, ми запрошуємо приєднуватися усіх ініціативних і творчих людей, які хочуть працювати на благо України, зберегти здорову націю та забезпечити дітей світлим майбутнім. Запрошуємо Вас долучатися до цієї справи, як волонтер, меценат, спонсор, організатор та спеціаліст.

Попередній пост
Наступний пост
Фото вчителя
Ведуча вихователька
Плахтина Олена Степанівна
Освіта:
Вища
Національний педагогічний університет ім. Драгоманова
Національний педагогічний університет ім. Драгоманова
Досвід:
6 років

Пані Олена, садовниця, ведуча вихователька, яка несе світлу ідею створення такого затишного гніздечка для щасливих діток із 2013 року. Для вихованців садочку вона берегиня, а для батьків - справжній авторитет. Окрім виховання дітей, цікавиться психотерапією і любить антропософію, чим радо ділиться із іншими вихователями, батьками та дорослими, які шукають себе.

Фото вчителя
Вчителька
Василюк Мирослава Миколаївна
Освіта:
Перекладач, викладач
Національний університет «Острозька академія»
Національний університет «Острозька академія»
Досвід:
6 років

Мирослава, вчитель вальдорфських класів для школярів віком 9-13 років. Маючи практичний досвід у сферах викладання, перекладу, організації бізнесу та просвітницької діяльності, у 2016 р. започаткувала заняття не лише для власної доньки, а й для інших дітей, які потребують всебічного розвитку і живого навчання на основі вальдорфської педагогіки. «Мені цікаво все, особливо щось нове і здорове, тому коли побачила вальдорфську педагогіку і відчула її вплив на себе, зрозуміла, що це новий і здоровий напрям, який відкриває постійно нові горизонти та розвиток як для дітей, так і для вчителя. Окрім дітей, люблю свою сім’ю та подорожувати з ними, багато читаю та ходжу в походи в гори»

Фото вчителя
Психологиня
Якимчук Світлана Миколаївна
Освіта:
Психолог, логопед
Національний університет «Острозька академія», логопед, Кам’янець-Подільський Національний університет ім. І. Огієнка
Національний університет «Острозька академія», логопед, Кам’янець-Подільський Національний університет ім. І. Огієнка
Досвід:
6 років

Світлана, вчитель вальдорфських класів для школярів віком 6-9 років. Через велике прагнення організувати вальдорфську школу у Рівному і дати сину сучасну європейську освіту, надихнулася на створення вальдорфських класів для першачків у 2021 році. «Дуже люблю дітей. Почала працювати з ними ще під час навчання в університеті. В мене завжди була ідея створити такі заняття, на яких діти не просто будуть вчитися, а творчо, гармонійно, душевно та духовно розвиватися та зростати. Саме такими є наші вальдорфські класи»

Фото вчителя
Вчителька
Крупко Олена Ігорівна
Освіта:
Економіст, бухгалтер
Національний університет водного господарства та природокористування
Національний університет водного господарства та природокористування
Досвід:
5 роки

Олена, вчитель вальдорфських класів для школярів віком 9-13 років. Зацікавившись альтернативною освітою та бажаючи найкращого для своєї доньки, проводить здорові гармонійні заняття на основі вальдорфської педагогіки та організовує дозвілля для школярів із радістю та задоволенням. «Як мама завжди мріяла про творчу школу для своєї доньки і зараз щаслива, що вона тут. Як учитель - радію, що можу пізнавати цей дивовижний світ разом з дітьми. Також люблю бути на природі, люблю готувати. Цііную кожну хвилину проведену зі своєю сім’єю»