Є питання?
МИ ONLINE

Перші 7 років дитини – ключові

картинка посту 22-01-2023

Найважливішим розвитком в першому семилітті – є здоровий фізичний розвиток дитини, відбувається закладення фундаменту здоров’я на все життя. Здорове формування внутрішніх органів, їх правильне дозрівання і отримання здорових форм, надалі з віком вони будуть лише збільшуватися до дорослих розмірів а здорове функціонування залежить від того що і як відбувається до 7 років. Це колосальна робота життєвих сил над цим фундаментом, і якщо ми почнемо ранній інтелектуальний розвиток дитини, то ми просто крадемо життєво необхідні сили для формування внутрішніх органів і переводимо іх в ментальну сферу, час якої для розвитку приходить фізіологічно лише в Рубікон (8-10 років).

Дитина в період до Рубікону (9 р.) знаходиться в світі «щасливого дитинства» і чим більше того щастя, тим більше життєвих сил і душевних вона понесе через усе життя. Це час мрій, фантазій, живих образів з казок та легенд, час радісної і вільної безкінечної гри. Тому що, саме через фантазію і гру дитина навчається пристосовуватися до цього земного світу, придумує, як їй долати ті чи інші перешкоди, які вже виникли в її житті, і від цього залежить як в дорослому житті вона буде справлятися з тим, що ми дорослі, називаємо «проблеми», краще задачі.

Дитина першого семиліття розвиває і навчає себе через потужний природній механізм НАСЛІДУВАННЯ та Приклад. Перебуваючи в атмосфері ЛЮБОВІ, прийняття, підтримки, мудрості та сердечності, дитя формує свої майбутні людські моральні здібності. На прикладах, поведінці, реакціяк та словах, думках дорослих, що поруч!!! Саме тому без допомоги дорослих, він перевертається, починає повзати, сидіти, спинається на ніжки випростуючись як дорослий, що стоїть поруч. Навчається говорити, навіть переймає ті самі інтонації та тембри голосу як у рідних, формує свою гортань і формує стиль думок та стосунків та відношення до світу!!!!!
Справа в тім, що дитина до 7 років суцільний орган сприйняття без меж і повністю розлита у зовнішньому світі. Все що вона бачить, чує, сприймає, все це береться загалом без диференціації на добро і зло. І якщо ми розповідаємо (не читаємо, а розповідаємо, повністю приймаючи участь у цьому процесі душею) казку , то дитина переживає іі всією тілесністю, радіючи , печалясь, та долаючи страхи як герої казок. Все що дитина бачить, сприймає переживає діє не тільки на формування моралі і системи мислення а навіть до формування внутрішніх органів.
Отже, дитина до 7 років зовсім не потребує якихось певних методів розвитку, але потребує високої моралі від дорослих, їх відповідальності, любові і свідомості (незалежності від соціальних стандартів мислення та мод). Тому задача дорослих створити таку атмосферу, середовище для здорового зростання дітей, де б вони відчували себе повністю захищеними від раннього втручання в свідомість дитини негативних проявів дорослого світу, що назавжди може зруйнувати основи чистоти душі, радісного сприйняття життя, віру в добро та мудрість людства. Тому перед дитиною повинні бути дорослі, що стають ПРИКЛАДАМИ добра, любові, мудрості, усіх чеснот! У дитини цього періоду формується назавжди ВІРА в те, що світ ДОБРИЙ, Моральний, а значить мені в ньому буде безпечно розвиватися!
Що відбувається з дитиною, коли на неї постійно діяти окриками, різкими рухами, звуками?
Що, коли вона бачить сварку і суперечку батьків?
Що, коли забороняють бігти , лізти, гладити котика, брати камінці?
Що коли багато моралі, а ти так неправильно себе ведеш?
Що коли обзивають чи принижують?
Що, коли маніпулюють….
І ЧОГО досить в поведінці батьків, щоб був ЗДОРОВИЙ ПРИКЛАД
Задача дитини БЕЗМЕЖна ДОВІРА, до дорослого світу, і прощення, і Любов, але дитя повинно пристосуватися до цього земного середовища, та соціальних сучасних умов, і отримати сили для гідного проходження свого життєвого шляху, вижити і вирости життєрадісним, вольовим, зміцнити самому в дусі.
Життєрадісність, рух, активні сили наслідувати всі діяльності дорослих, власний досвід і підтримка – головні сили для здорового росту. Гра, Фантазія, Мистецтво, Рукоділля (пальчики-мова-душа), всі види домашньої діяльності і ЗДОРОВІ приклади.

На жаль сучасні батьки починають «навчання» – «ранній розвиток» своїх діток з 2-3 років, міркуючи, що інтелект це ключова позиція людини!
Телефон, телевізор, радіо, розвиваючі ігри (мультфільми), інтелектуальні пояснення, що це і як це працює – все це КРАДЕ ЖИТТЄВІ СИЛИ у дитини у формуванні внутрішніх здорових органів. Ми інтелектуально розвинемо дитя до 7 років тільки за рахунок його здоров’я!
Психози, неврівноваженість, депресії, небажання навчатися, діареї, захворювання шкіри і травної системи, збій імунної системи…
У сучасному світі всі «старі» хвороби вже «помолоділи».

Головний імпульс розвитку і життєвих сил іде через вільну гру і фантазію дитини. Коли дитина вже до 7 років не може це робити – вона не зможе бути творчою особистістю, що легко генерує ідеї і отримує задоволення від життя, бо НЕ знає як вирішити ту чи іншу проблему
Р.Штайнер казав: «в дитинстві як в насінинці, приховане все земне життя людини. З дітками потрібно усвідомлювати що саме фізичне тіло створює критерії того що дитині корисно. Фізика (ЗДОРОВА) формує бажання, і тоді бажання ці стають також здоровими, моральними. Здорове бажає те, що йому корисно. Тому треба сформувати здорові бажання, здорові потяги, здорові прояви і здорову радість від власних можливостей.
Радість і задоволення найкраще формують здорове!
Дуже важливі здорові інстинкти харчування. Якщо це мудро збережено, то все харчування до склянки води дитина буде потребувати тільки в корисному вигляді».
Але Вільне виховання – це далеко не ВСЕ МОЖНА. Тут дитина вимагає від нас чітких меж, границь, правил – і в цьому якраз і полягає мистецтво виховання.
Хороші звички: акуратність, порядок, чистота, любов до праці.
Вміння поважати, дружити, прощати цей світ ДОБРИЙ.

Попередній пост
Наступний пост
Фото вчителя
Ведуча вихователька
Плахтина Олена Степанівна
Освіта:
Вища
Національний педагогічний університет ім. Драгоманова
Національний педагогічний університет ім. Драгоманова
Досвід:
6 років

Пані Олена, садовниця, ведуча вихователька, яка несе світлу ідею створення такого затишного гніздечка для щасливих діток із 2013 року. Для вихованців садочку вона берегиня, а для батьків - справжній авторитет. Окрім виховання дітей, цікавиться психотерапією і любить антропософію, чим радо ділиться із іншими вихователями, батьками та дорослими, які шукають себе.

Фото вчителя
Вчителька
Василюк Мирослава Миколаївна
Освіта:
Перекладач, викладач
Національний університет «Острозька академія»
Національний університет «Острозька академія»
Досвід:
6 років

Мирослава, вчитель вальдорфських класів для школярів віком 9-13 років. Маючи практичний досвід у сферах викладання, перекладу, організації бізнесу та просвітницької діяльності, у 2016 р. започаткувала заняття не лише для власної доньки, а й для інших дітей, які потребують всебічного розвитку і живого навчання на основі вальдорфської педагогіки. «Мені цікаво все, особливо щось нове і здорове, тому коли побачила вальдорфську педагогіку і відчула її вплив на себе, зрозуміла, що це новий і здоровий напрям, який відкриває постійно нові горизонти та розвиток як для дітей, так і для вчителя. Окрім дітей, люблю свою сім’ю та подорожувати з ними, багато читаю та ходжу в походи в гори»

Фото вчителя
Психологиня
Якимчук Світлана Миколаївна
Освіта:
Психолог, логопед
Національний університет «Острозька академія», логопед, Кам’янець-Подільський Національний університет ім. І. Огієнка
Національний університет «Острозька академія», логопед, Кам’янець-Подільський Національний університет ім. І. Огієнка
Досвід:
6 років

Світлана, вчитель вальдорфських класів для школярів віком 6-9 років. Через велике прагнення організувати вальдорфську школу у Рівному і дати сину сучасну європейську освіту, надихнулася на створення вальдорфських класів для першачків у 2021 році. «Дуже люблю дітей. Почала працювати з ними ще під час навчання в університеті. В мене завжди була ідея створити такі заняття, на яких діти не просто будуть вчитися, а творчо, гармонійно, душевно та духовно розвиватися та зростати. Саме такими є наші вальдорфські класи»

Фото вчителя
Вчителька
Крупко Олена Ігорівна
Освіта:
Економіст, бухгалтер
Національний університет водного господарства та природокористування
Національний університет водного господарства та природокористування
Досвід:
5 роки

Олена, вчитель вальдорфських класів для школярів віком 9-13 років. Зацікавившись альтернативною освітою та бажаючи найкращого для своєї доньки, проводить здорові гармонійні заняття на основі вальдорфської педагогіки та організовує дозвілля для школярів із радістю та задоволенням. «Як мама завжди мріяла про творчу школу для своєї доньки і зараз щаслива, що вона тут. Як учитель - радію, що можу пізнавати цей дивовижний світ разом з дітьми. Також люблю бути на природі, люблю готувати. Цііную кожну хвилину проведену зі своєю сім’єю»